Flüt Eğitim Programı

Programda flüt eğitimi almış olan kişilerin toplu çalma becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Program kapsamında teknik ağırlıklı bir eğitim verilecek olup, temel flüt teknikleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştirilerek katılımcıların temel flüt tekniklerine dair bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacaktır. Kontenjan ilk başvuracak olan 20 kişi ile sınırlıdır.


Program Çıktısı

Bu program ile öğrencilere 16 saatlik toplu çalma eğitimi verilecek olup Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin onaylı katılım belgesinin yanında ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının Sosyal Etkinlik Formunda bulunan Sanatsal Etkinlik Kategorisi kapsamındaki Üflemeli Çalgılar kısmı kaşeli olarak imzalanıp onaylanacaktır.


Program Önkoşulu

Güzel Sanatlar Liselerinin, Fakültelerin veya Konservatuvarların müzik bölümlerinde flüt eğitimi almış olmak veya  en az iki sene düzenli flüt eğitimi almış olmak, en az orta düzeyde flüt çalma becerisine ve iyi düzeyde solfej bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Yaş sınırlaması yoktur. Adayların programa katılabilmeleri için solfej ve flüt alanlarından uygulanacak seviye tespit sınavından geçebilmeleri gerekmektedir. Programa kabul için öncelikle herhangi bir Flüt Sonatı'nın en az iki bölümünün çalınması beklenmektedir. Adaylar daha sonra deşifre sınavına tabii tutulacaklardır.


Program Yeri

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü


Program Süresi

4 hafta (16 saat)


Program Tarihleri
(Program tarihleri değişiklik gösterebilmektedir.)

Daha sonra açıklanacaktır.
Pazartesi ve Perşembe 18:00-20:00 saatleri arasında.


Program Koordinatörü ve Eğitmeni

Prof. Dr. Ece Karşal
Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı / Flüt Sanatçısı


Önkayıt Formu bilgilendirme amacıyla doldurulmakta olup kursiyer adayına kontenjan hakkı vermemektedir.


Bu sayfa Sürekli Eğitim Merkezi tarafından en son 26.02.2024 15:38:36 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM