Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

   

Program Tanıtımı

Aile danışmanlığı sertifika programı hızlandırılmış yaz grubu kesin kayıt başlamıştır. Dersler 13 Haziran 2022 pazartesi başlayacak 9 Eylül Cuma 2022 günü tamamlanacaktır. Derslerin işlenişi, ödeme koşulları gibi konular için aşağıdaki linke tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için: https://sembys.marmara.edu.tr/course/aile_danismanligi_sertifika_programi

Program Amacı

DERSLER: Aile Danışmanlığı İçin Temel Psikoloji 40 saat; Aile Danışmanlığında Klasik ve Postmodern Kuramlar 70 saat; Aile Danışmanlığında Bilişsel Dav. Kuram Ve Uyg. 40 saat; Aile Danışmanlığında Temel Danışmanlık Becerileri 30 saat; Aile Ve Evlilik Süreçleri 30 saat; Ailede Eğitim Süreçleri 30 saat; Aile Sağlık Ve Cinsellik 20 saat; Aile Danışmanlığı Süreci Ve Becerileri 40 saat; Uygulama 120 saat (60 saati saha uygulaması); Süpervizyon 30 saat.

Program Hedef Kitlesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışma, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden en az dört yıllık lisans mezunu olan ve aile danışmanlığı merkezi açmak ve/veya bu kurumlarda çalışmak isteyenler.

Program Önkoşulu

Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden mezun olanlar on koşulsuz kayıt yaptırabilir. AYNI LİSANS PROGRAMLARINDAN EYLÜL AYINDA MEZUN OLABİLECEK DURUMDA OLANLAR DA BU DURUMU TAAHHÜT EDEREK KAYIT OLABİLİRLER! Ancak ilgili mezun durumdaki lisans öğrencileri kayıt olma koşulunu sağlayan öğrencilik durumlarından dolayı indirim kullanamazlar. 2. bir öğrencilik (lisans veya lisansüstü) durumu varsa öğrenci indiriminden yararlanılabilir.

Program Çıktısı

Bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye'nin her yerinde Aile Danışmanlığı Merkezi açma ve /veya bu kurumlarda çalışma yetkisine sahip olacaklardır. T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi'ne uygundur.

Programın Eğitmen(ler)i

Eğitimcilerimiz: Prof. Dr. Halil Ekşi, Prof. Dr. Müge Yüksel, Prof. Dr. Seval Erden Çınar, Prof. Dr. Ayşin Satan, Doç. Dr. Nilgün Canel, Doç. Dr. Müge Akbağ, Doç. Dr. Durmuş Ümmet, Doç. Dr. Meral Ağır, Doç. Dr. Makbule Soyer, Dr. Gamze Alçekiç Yaman, Dr. Derya Eryiğit

Program Kontenjanı

Programa en az 25 kişi, en fazla 50 kişi alınmaktadır.


Bu sayfa Sürekli Eğitim Merkezi tarafından en son 05.05.2022 13:41:52 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM