Genel İngilizce Eğitim Programı

TK_Dil_Ingilizce.jpg (645 KB)

Kayıt ve Bilgi İçin:  

Eğitimin Amacı

Genel amaçlı dil öğreniminin desteklendiği programımız, uluslararası dil programları yönetmeliklerine uygun olarak 4 dil yeteneğini (okuma, yazma, dinleme, konuşma) geliştirmeye yönelik hazırlanmaktadır.Eğitimin Hedef Kitlesi

Başlangıç düzeyinin ilk aşamasını bitirmiş katılımcılara uygun bir kurdur.

Detaylı bilgi için: 0216 777 29 42 - 0216 777 29 43

Eğitimin Süresi

52 ders saati

 
Dersler
Genel İngilizce Öğr. Gör. Sanem Soner
 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ MÜSEM İNGİLİZCE KURSLARI

 Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenmekte olan MÜSEM yabancı dil kurslarımızda İngilizce eğitimi üniversitemizin deneyimli öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

 Tüm katılımcılar süreç sonunda en iyi derecede dinleme, konuşma, yazma ve okuma becerilerini kazanmış olacaklardır. Aşağıda İngilizce dersleriyle ilgili genel bilgi paylaşılmıştır.

 GENEL İNGİLİZCE KURSU

 Genel amaçlı dil öğreniminin desteklendiği Genel İngilizce programımız, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak 4 dil yeteneğini (okuma, yazma, dinleme, konuşma) geliştirmeye yönelik hazırlanmaktadır. Dört beceri bir bütünlük halinde verilmektedir. Dinleme  ve okuma parçaları üzerinde çalışılırken, yazı teknikleri üzerinde durulmaktadır. Bunun yanı sıra, dilbilgisi kuralları ile desteklenen derslerimizde görsel ve işitsel kaynaklardan yararlanılarak öğrencilerimizin dil becerileri artırılmaktır.

 PROGRAMIN İÇERİĞİ

A1 Seviyesi 2 kurdur.

A2 Seviyesi 3 kurdur.

B1 Seviyesi 3 kurdur.

B2 Seviyesi 3 kurdur.

Bir kur 52 ders saatidir.

 Genel İngilizce kurslarımızda B2 seviyesini tamamlayan kursiyerlerin konusunda uzman öğretim elemanlarımızla TOEFL/ IELTS kurslarımızda alacakları destekle TOEFL/ IELTS sınavlarında yüksek başarı elde etmeleri hedeflenmektedir. B2 ve üzeri kursiyerler için ayrıca da Konuşma kursları açılmaktadır.

 Kurslarımıza katılanlara kur sonunda KATILIM BELGESİ, seviye sonlarında final sınavından başarıyla geçenlere SERTİFİKA verilmektedir. 

 Kurslarımıza katılmak isteyen adayların sembys.marmara.edu.tr adresimizden giriş yaparak üyelik oluşturmaları ve online İngilizce seviye tespit sınavına girmeleri beklenmektedir. Üyelik oluşturan kursiyer adaylarına açılan kayıtlarla ilgili düzenli olarak bilgilendirme maili gidecektir.


Bu sayfa Sürekli Eğitim Merkezi tarafından en son 13.06.2024 15:18:39 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM