Veri Analizi ve Görselleştirme

pexels-lukas-669619.jpg (2.29 MB)

Eğitimin Amacı

Bilişim dünyasında son 30 yıldaki gelişmeler sonrasında büyük miktarda veri oluşmuştur. Günümüzde bu verinin analizi büyük önem arz etmektedir.

Programda bilgisayar üzerinde uygulamalı olarak Python ve SQL eşliğinde katılımcılara kısa bir algoritma ve veritabanı bilgisi verildikten sonra veri analizi teknikleri ve tahminleme yöntemleri aktarılacaktır. Eğitim sırasında Python, SQL dillerinin yanı sıra PowerBI, Excel gibi hazır programlar da kullanılacaktır. 60 saatlik bu program sayesinde konuyla ilgili bilgisi olmayanların veri bilimine giriş yapmaları sağlanacaktır. Programın en sonunda yapılacak olan uygulamalar sayesinde katılımcıların kendi başlarına da veri analizini deneyimlemeleri sağlanacaktır.

Eğitimin Hedef Kitlesi

Programa bilişim ve veri alanlarına merak duyan, bu konuda bilgisini ilerletmek isteyen çalışanlar veya bu alanda kariyer değişikliği düşüncesinde olan kişiler katılabilir. Bunların dışında konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen üniversite öğrencileri de hedef kitlenin içindedir.

Eğitimin Önkoşulu

Programa üniversite öğrencisi ve üniversite mezunu herkes katılabilir. Temel matematik derslerinde başarı ve programlama ve veri konularına ilgi duyma, program takibi açısından yeterlidir.

Eğitimin Çıktısı

Programda %80 devam koşulu bulunmaktadır. Devam zorunluluğunu yerine getiren katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

Eğitim süresince gerçekleştirilen proje çalışmalarında başarılı sayılan katılımcılar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü onaylı Sertifika almaya hak kazanacaktır.

Proje çalışmasına katılmayan veya proje çalışmasından başarılı sayılmayan katılımcılar Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

Eğitimin Süresi

60 saat (5 hafta)

Cumartesi (9:30 - 12:30 / 13:30 - 16:30)

Salı (18:30 - 21:30)

Perşembe (18:30 - 21:30)

Eğitmen(ler)i


Bu sayfa Sürekli Eğitim Merkezi tarafından en son 20.07.2023 13:56:31 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM