Eczane Teknisyenliği Eğitimi Sertifika Programı protokolü imzalandı.

Merkezimiz, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Novi Medya Merkezi işbirliği ile düzenlenen Eczane Teknisyenliği Eğitimi Sertifika Programı protokolü 28 Ekim 2016 tarihinde Eczacılık Fakültesi Prof. Mustafa Nevzat Pısak Konferans Salonu’nda imzalandı.

İmza töreni öncesinde Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ş. Güniz Küçükgüzel yaptığı açılış konuşmada; Eczacılık Fakültesi'nin MÜSEM kapsamında, meslek örgütleri ve ilaç endüstrisi ile 2015 ve 2016 yıllarında ortaklaşa yapmış olduğu eğitimlerden bahsederek, yeni imzalanan protokol ile de eczane teknisyenlerinin mesleki gelişimlerinin hedeflendiğini belirtti.

Novi Medya Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Öztürk, Eczacı Dergisi ve Bizim Eczacı Dergisi’nin yer aldığı Novi Medya Grubu olarak Altın Havan Ödülleri, PharmaSea Kongresi gibi eğitim konusunda yapmış oldukları faaliyetlere Eczane Teknisyenliği Profesyonel Eğitimi Sertifika Programı ile devam ederek, akredite olmuş bir fakülte ile böylesi bir işbirliğine girmekten duydukları mutluluğu ifade etti.

Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Yılmaz ise, gerçekleştirilen bu protokol ile pek çok önemli projede imzası bulunan MÜSEM bünyesinde eczanelerde çalışan teknisyenlere verilecek eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayarak 2015 ve 2016 yıllarında MÜSEM bünyesinde gerçekleştirilen sağlık alanındaki projelerde Eczacılık Fakültesinin önemli katkılarından dolayı dekan ve öğretim üyelerine teşekkür etti.

Girişimleriyle programın oluşumuna katkı sağlayan Ecz. Taner Döven de Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezuniyeti sonrası ilaç sanayi ve eczane eczacısı olarak iş hayatında yer aldığını, ihtiyaçların neler olduğunu gözlemlediğini ve bu ihtiyaca bağlı olarak da bir eğitim programı düzenlenmesinin gerekliliklerinden bahsederek bu programda emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

HIZLI ERİŞİM